Kaip Išsirinkti Įkrovimo Stotelę



Jei skaitote tai, greičiausiai tai reiškia, kad jūs jau turite elektrinę ar hibridinę transporto priemonę arba planuojate tokią įsigyti ir ieškote patarimo. Bet prieš įsigilindamas į tai, kaip pasirinkti teisingą įkrovimo stotelę, leiskite mums paaiškinti, kas yra įkroviklis / įkrovimo stotelė / EVSE ir koks yra pagrindinis jos tikslas. Mes čia kalbėsime tik apie Type 1 ir Type 2 lygio kintamosios srovės įkrovimo taškus. Šiuo metu apie DC (greituosius įkroviklius) nekalbėsime.


Taigi, kas yra kintamosios srovės įkrovimo stotelė? Daugelis žmonių klaidingai mano, kad tai prietaisas, kuris įkrauna jūsų transporto priemonę ir atlieka didžiąją dalį sunkaus darbo. Deja ne! Tai intelektuali jungtis tarp jūsų maitinimo šaltinio ir transporto priemonėje įmontuoto įkroviklio. Taip, EV akumuliatoriaus įkroviklis yra įmontuotas jūsų transporto priemonėje. Šis automobilyje įmontuotas įkroviklis atlieka sunkų darbą stebėdamas akumuliatorių ir konvertuodamas iš jūsų tinklo kintamąją srovę į nuolatinę srovę (DC), reikalingą jūsų EV akumuliatoriui įkrauti. Taigi, kodėl reikėtų turėti išorinę įkrovimo stotelę? Pagrindinis įkrovimo stotelės tikslas yra užtikrinti saugų prijungimą ir veikimą, užtikrinant aukščiausią apsaugą EV ir pačiam vartotojui. Štai kodėl labai svarbu pasirinkti prietaisą, kuris atitinka visus įkrovimo įrangos reikalavimus (EN61851-1) ir gali suteikti kuo didesnę apsaugą. Kokios saugos funkcijos turėtų užtikrinti išorinė įkrovimo stotelė? Pirmiausia ji turi užtikrinti, kad matinimas būtų tiekiamas tik po taip vadinamo pasisveikinimo (handshake) su EV, Kai EV paprašo suaktyvinti maitinimo šaltinį. Taip pat išjungti maitinimą, kai tik įkrovimas pasibaigė, atsirado gedimas arba prieš pat atjungiant kištuką. Tai atliekama dėl daugelio priežasčių, tokių kaip apsauga nuo elektros smūgio, apsaugos nuo viršįtampių, elektros lanko prevencijos, gaisro pavojaus ir pan. ... Kitos papildomos saugos funkcijos, gali būti integruota RCD apsauga, esamas žemės / įžeminimo patikrinimas, užsikirtusios relės aptikimas, perkaitimo, viršįtampio, žemos įtampos apsauga. Kiek iš šių saugos funkcijų yra įmontuota įrenginyje, nurodo gamintojas. Svarbiausi yra privalomi ir dažniausiai būna, jei prietaisas atitinka reikalavimus. Būkite atsargūs, kai prietaisai neturi CE, TUV ženklų. Tai reiškia, kad nėra garantijos, kad jis atliks darbą taip, kaip turėtų. Jei praleidote šiek tiek laiko domėdamiesi apie įkrovimo stoteles, tikriausiai matėte ne vieną skelbimą siūlantį „pasidaryk pats“ pagrindu surinktų prietaisų, kurie įjungia maitinimą tik tada, kai kabelis yra prijungtas prie transporto priemonės, neturint jokių kitų ar net ir saugos funkcijų. Tokie įtaisai negali užtikrinti net minimalios apsaugos, kurios reikalauja dabartiniai EV įkrovimo standartai, todėl jų reikėtų vengti. Deja, daugelis žmonių tokius prietaisus pasirenka dėl paprastumo ar mažos kainos ir rizikuoja savo turtu ar net gyvybe. Mes nesakome, kad tai turi būti uždrausta arba žmonės turi būti baudžiami už tokių prietaisų naudojimą. Tinkamo žmogaus rankose, jas galima panaudoti norint sukurti ką nors tobulesnio ir saugiai naudoti. Bet jei nesate susipažinęs su elektronika ir nesidomite, kaip tai veikia, patartume laikytis atokiau nuo visko, kas sukurta namuose.


Taigi po to, kai susipažinome su terminu „įkrovimo stotelė“ ir jo pagrindiniu tikslu, galime pradėti kalbėti apie kitus dalykus, į kuriuos turite atsižvelgti prieš įsigydami. Kokie yra įkrovimo stotelių pranašumai, lyginant su paprastu EVSE kabeliu, tiekiamu su automobiliu.

Du pagrindiniai nuolatinio įrengimo įkrovimo stotelės pranašumai yra įkrovimo greitis ir saugumas. Kiti pranašumai galėtų būti integruotos intelektualiosios funkcijos, tokios kaip laikmatis, nuotolinio valdymo pultas, nuotolinis stebėjimas, užraktas ir pan.


Įkrovimo greitis

Dauguma iš trijų kontaktinių įkrovimo laidų, tiekiamų kartu su transporto priemone, yra 10A, tai yra lygi 2,3kWh (prie 230V). Mes neskačiuosime prarandamos galios nuostolių, kad skaičiavimai būtų aiškesni ir paprastesni.

Tarkime, kad transporto priemonė yra pajėgi įkrauti 6,6 kW greičiu, ir mums reikia įkrauti 20kWh (130km @ 6,5km / kWh) energijos.

Norėdami papildyti 20kwh energijos 7,2kW įkrovimo taške (6,6kW, kai riboja automobilis), tai užtruktų 3 valandas ir 2 minutes.

Norėdami papildyti 20kWh energijos kabeliu, pateiktu kartu su transporto priemone, prireiktų 8 valandų ir 42 minučių.

Kaip matote, beveik 3 kartus greičiau įkraunama transporto priemonė, kurios maksimali įkrovimo galia yra 6,6 kW, esant 7,2 kW įkrovimo stotelei, nei naudojant standartinį laidą, kurį gavote kartu su transporto priemone. Iš tikrųjų šis skirtumas yra dar didesnis, nes aušinant eikvojama energija, o automobilinių įkroviklių efektyvumas mažėja esant mažesnėms srovėms.


Sauga

Kai įkrovimo stotelė yra instaliuota į vartotojo el.tinklą, naudojant tinkamo dydžio kabelius, kyla mažesnė gaisro tikimybė, nes tarp įkroviklio ir vartotojo tinklo nėra papildomų jungčių. Jei laidai sujungti tinkamai, žemės / įžeminimo gedimo tikimybė yra labai maža. Taip pat visi nuolatiniai įkrovimo prietaisai turi būti įrengti RCD apsaugotoje grandinėje.

Dabar pagalvokite, kaip naudoti įkrovimo laidą, pridedamą prie transporto priemonės. Įkraunant jūsų transporto priemonė nuolatos naudos 10A. žinojimas, kad kai kurie Europoje namų lizdai yra sujungti 1,5 mm2 kabeliu ir yra tik 16A galingumo, yra labai daug šansų, kad kažkas gali sugesti. Kai kurie žmonės tvirtina, kad visi šie laidai yra apsaugoti 16A grandinės saugikliais ir nėra jokios rizikos peržengti šią ribą nesuaktyvinus grandinės saugiklio. Jie klysta. B kreivės 16A grandinės saugiklio, kurio srovė 23A, atjungimas gali užtrukti iki valandos. Taigi, jei įkraudami savo automobilį standartiniu įkrovimo kabeliu, į tą pačią 16A grandinę įjungėte dar vieną 13A naudojantį prietaisą, ji būtų 7A didesnė už vardinę kabelio srovę, o grandinės saugiklio išjungimas gali užtrukti iki valandos. Neskamba labai gerai ar ne? Ypač jei jūsų namo instaliacija yra senesnė. Be to, vis dar yra daugybė senų būstų be RCD apsaugotų grandinių, o tai sukelia elektros smūgio riziką, jei kabelis sugadinamas ar įkaista. Jau nekalbant apie laisvas ar korozijas turinčias jungtis sieninių lizdų ar jungiamųjų dėžių viduje. Geriau, greičiau ir saugiau naudoti įkrovimo stotelę, o atsarginį variantą naudokite su transporto priemone pateiktu įkrovimo kabeliu. Jei vis tiek norite naudoti įkrovimo laidą, tiekiamą su automobiliu ar kitu nešiojamu įkrovimo valdikliu, mes primygtinai rekomenduojame bent jau įsirengti atskirą maitinimo grandinę, kuri būtų skirta tik jūsų EV įkrovimui.


Taigi, dabar galime pakalbėti apie pagrindinius dalykus, į kuriuos turite atsižvelgti, prieš rinkdamiesi įkrovimo stotelę. Taigi pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis įkrovimo prietaisą namams ar biurui, yra: jūsų nuosavybėje esančių fazių skaičius, kištuko tipas automobilyje, įtampa, maksimali įkrovimo stotelės srovė, maksimali galimo maitinimo šaltinio srovė ir maksimali įkrovimo galia . Dėmesio, mes kalbėsime tik apie Europos Sąjungoje galiojančius terminus. Mes nesigilinsime į skirtingus regiono standartus ir skirtumus, nes teikiame paslaugas tik žemyninėje ES dalyje. Taigi, jei esate iš kito regiono žemiau pateiktos sąlygos ir paaiškinimai bus netinkami jūsų regiono standartams.


Įžeminimo sistema

Prašome perskaityti tai labai atidžiai, nes tai labai svarbu! Europoje dažniausiai naudojama įžeminimo sistema yra TN, suderinama su visais ES rinkai skirtais įkrovimo prietaisais. Tačiau vis dar yra daugybė labai senų nuosavų būstų ir elektros tinklų, naudojančių TT ir IT įžeminimo sistemas, kurios apgadins didžiąją dalį įkrovimo stotelių, turinčių pažangias apsaugos funkcijas. Taigi prieš pirkdami įsitikinkite ir patikrinkite, kokia įžeminimo sistema naudojama jūsų nuosavybėje. Turbūt turėsite pasikalbėti su kvalifikuotu elektriku ar savo elektros energijos tiekimo įmone, kad sužinotumėte, kokia sistema naudojama jūsų rajone ar nuosavybėje. Jei savo nuosavybėje turite TT arba IT įžeminimo sistemą, prieš pirkdami pirmiausia susisiekite su mumis, nes jie nesuderinami su daugeliu kitų gaminių, todėl reikia modifikuoti maitinimo šaltinį ar įrenginį. Mes patarsime, kurį gaminį turėtumėte pasirinkti ar kokius pakeitimus reikės atlikti. Mes nepriimsime grąžinimo ar garantijos, jei įsigijote nesuderinamus produktus, prieš tai nepasitarę su mumis. Taigi, užpildykite užsakymą tik tuo atveju, jei esate 100% įsitikinę, kad jūsų turto įžeminimo sistema yra suderinama su parduodamu produktu.


Paveikslėlis yra tik kiekvienos įžeminimo sistemos pavyzdys. Atminkite, kad yra daug daugiau kiekvienos sistemos tipų, tačiau mes nenagrinėsime kiekvieno skirtingo tipo ir konfigūracijos.

 

                                

Fazių skaičius

Europoje daugumai nekilnojamojo turto buvo tiekiamas vienfazis arba trifazis maitinimas. Taigi, jei nusprendėte, kad norite naudoti trijų fazių įkrovimo tašką, turite patikrinti, kiek fazių yra jūsų nuosavybėje ir ar neutralas yra jūsų pagrindiniame el. skyde. Tai labai svarbu, nes kai kuriose senuose būstuose kai kuriose šalyse (Norvegijoje, Prancūzijoje, Belgijoje ...) vis dar gali būti naudojamos labai senos trys fazės be neutralios sistemos, kuri būtų suderinama tik su specialiai sukurtais / modifikuotais gaminiais. Visi įkrovimo prietaisai yra vienfaziai arba trifaziai. Kai kurias iš trijų fazių įkrovimo stoteles prireikus galima naudoti vienoje fazėje, tačiau prieš pirkdami visada klauskite apie tai. Kuo skiriasi trijų fazių įkrovimo stotelė nuo vieno fazės? Teoriškai ta pati dabartinė trijų fazių įkrovimo stotelė gali įkrauti net 3 kartus greičiau nei vienos fazės. Pavyzdžiui, 32A vienfazė įkrovimo stotelė gali tiekti iki 7,36 kW galios, tuo tarpu tokia pati trifazė įkrovimo stotelė gali tiekti iki 22 kW galios. Neapsigaukite, kaip paaiškinta anksčiau, tai priklauso ne tik nuo įkrovimo stotelės, kiek galios jūsų transporto priemonės įkroviklis priims ir kokią maksimalią įkrovimo galią jis gali suteikti akumuliatoriui. Jums reikėtų šiek tiek pasidomėti savo transporto priemone, kokio tipo įkroviklis joje yra. Jei nežinote, kur pradėti ieškoti šios informacijos, čia yra pagrindinės informacijos apie skirtingas transporto priemones markės ir modelio nuoroda: ev-duomenų bazė. Pasirinkite savo markę ir modelį, o skyriuje „Battery and Charging“ ieškokite „Charge Power“, taip pat „Home and Destination Charging (0 -> 100%)“.


Įtampa

Didžioji dalis žemyninės ES elektros energijos tiekiama arba 230 V vienfazėmis, arba 400 V (tarp fazių) trifazėmis. Taigi visos ES parduodamos įkrovimo stotelės pažymėtos „CE“ ženklu bus suderinamos su jūsų nuosavybės maitinimo šaltiniu, jei bus pasirinktas teisingas fazės tipas.


Kištuko tipas

Kintamos srovės įkrovimo rinkoje yra tik du pagrindiniai EV įkrovimo kištuko standartai. Tai Type 1 tipas (dar žinomas kaip J1442 arba Yazaki) ir Type 2 tipas (dar žinomas kaip Mennekes). Prancūzija taip pat turi savo Type 3 tipo kištuką (žinomą kaip „Scame“), tačiau mes to nepaisysime, nes nėra masinės gamybos EV, kuriam reikalingas šio tipo kištukas. Type 2 tipas buvo oficialiai pripažintas ES kintamosios srovės įkrovimo standartu, todėl daugumai Europoje parduodamų naujų EV bus Type 2 tipo įkrovimo lizdas. Type 1 tipo kištukas buvo naudojamas tik senoms Azijos ar Amerikos kompanijų gaminamoms transporto priemonėms ir pamažu nyksta iš ES rinkos. Taigi labai rekomenduojame pasirinkti įkrovimo tašką su Type 2 tipo kištuku ir kabeliu arba Type 2 tipo lizdu, net jei turite transporto priemonę, kuriai reikalingas Type 1 tipo kištukas. Kodėl? Kadangi daug protingiau yra investuoti į 1-ojo ir 2-ojo tipo adapterius, nei pakeisti įkrovimo stotelę pakeitus seną EV nauju.


Koks pagrindinis skirtumas tarp Type 1 ir Type 2 tipo kištukų? Visų pirma, tai visiškai skirtingo išvaizdos kištukai, fiziškai nesuderinami vienas su kitu. Vienintelis jų panašumas yra tas, kad abu standartai CP kontaktuose naudoja tą patį PWM signalą, kuris naudojamas labai paprastam stotelės bendravimui su automobiliu. Apie CP signalus ir ryšius kalbėsime šiek tiek vėliau. Type 1 tipo kištuką galima naudoti tik su vienos fazės įkrovimo įranga (Europoje). Tuo tarpu Type 2 tipo kištukas buvo skirtas naudoti su trifaziu įkrovimo įrenginiu, tačiau jis vis tiek gali būti naudojamas kaip vienfazis be jokių problemų. Jei nesate tikri, su kokio tipo jungtimi yra jūsų transporto priemonė, palyginkite šias nuotraukas, kad pamatytumėte fizinius skirtumus tarp šių dviejų tipų:


VS 


Įkrovimo stotelės gali būti iškart turinčios savo kabelį su kištuku. Tai reiškia, kad jums nereikia jokio papildomo laido ar adapterio, kad įkrautumėte savo transporto priemonę, jei įkrovimo stotelė turi tokio paties tipo jungtį kaip ir jūsų transporto priemonė. Jei neturite EV prailginamojo laido savo automobiliui įkrauti arba nenorite naudoti papildomų laidų naudodamiesi įkrovimo stotele, turėtumėte pasirinkti įkrovimo stotelę su kabeliu. Kitas tokios įkrovimo stotelės pranašumas yra tas, kad ant jo pritvirtintas laidas visada yra maksimalus, atsižvelgiant į maksimalią turimą įkrovimo prietaiso srovę. Taip pat yra žinoma, kad įkrovimo stotelių su kabeliu kištukai visada yra geresnės kokybės nei tie, kuriuos gaunate ant biudžetinių EV prailginamųjų kabelių.


Didžiausia EV įkrovimo galia

Tai apibūdina, kaip greitai jūsų transporto priemonė gali įkrauti, kai jai suteikiama visa reikalinga energija. Visą sunkų EV įkrovimo iš kintamosios srovės šaltinio darbą atlieka įkroviklis, įmontuotas jūsų transporto priemonės viduje. Akumuliatorius iš tikrųjų krauna ir stebi ne įkrovimo stotelė, o automobilyje integruotas įkroviklis. Kaip ir visa elektros įranga, ji turi savo ribas. Taigi, prieš pasirinkdami įkrovimo stotelę, turite išsiaiškinti, kokia yra jūsų maksimali įkrovimo galia EV.


Turime pavyzdį. Tarkime, kad turime „Kia Optima Plug-in Hybrid“ ir ieškome optimalaus šios transporto priemonės įkrovimo prietaiso. Taigi, apžiūrėję transporto priemonių kintamosios srovės įkrovimo jungtį, galime pasakyti apie jos Type 2 tipą (Mennekes). Pažvelgę į transporto priemonių technines specifikacijas matom, kad jos įkrovimo galia kintama srove yra tik 3,3 kW. Taigi, norint naudotis visu įkrovimo greičiu, mums reikia tik 3,6kW (16A) įkrovimo stotelės. Galime nusipirkti ir įdiegti 7,2kW (32A) ar net trifazį 11kW (3x16A) įkrovimo prietaisą, tačiau jis vis tiek įkraus tik 3,3kW, nes automobiliniame įkroviklyje bus ribojama didesnė galia. Tai nereiškia, kad turėtumėte nusipirkti tik 3,6 kW galios įkrovimo stotelę. Jei kainos skirtumas tarp dviejų skirtingos galios įkroviklių yra nedidelis, o jūsų maitinimo šaltinis gali tiekti didesnę galią į jūsų įkroviklį, rekomenduojame pasirinkti galingesnę įkrovimo stotelę. Dvi priežastys, kodėl; Pirma: vidiniai komponentai tarnaus ilgiau, antra: jei nuspręsite pakeisti savo transporto priemonę nauja, jums greičiausiai nereikės keisti įkrovimo stotelės, jei pasirinkote galingesnį, nes jis vis tiek gali būti pakankamai galinga, kad maksimaliai padidintų jūsų transporto priemonių įkrovimo greitį.


Įkrovimo stotelės nominali galia

Kuo galingesnė gali būti įkrovimo įranga, tuo greičiau ji įkrauna transporto priemonę. Bet vėlgi, tai priklauso ne tik nuo įkrovimo stotelės. Tai priklauso ir nuo automobilyje įmontuoto įkroviklio. Nesijaudinkite, jei įkrovimo stotelė bus galingesnė nei transporto priemonės įkrovimo galia. Automobilyje įmontuotas įkroviklis nustatys maksimalią leistiną įkrovimo stotelės galią įkrovimo vietoje sukurdamas PWM signalą ir atitinkamai sureguliuos įkrovimo galią. Pvz., Jei įkrovimo prietaisas gali tiekti iki 22 kW, bet transporto priemonių įkroviklis gali įkrauti tik 7,2 kW, transporto priemonių įkroviklis sumažins savo įkrovimo galią iki leistinos.


Maitinimo linijos nominali srovė

Tai apibūdina, kiek srovės gali perduoti jūsų maitinimo linija. Tai turi nustatyti ir apskaičiuoti sertifikuotas elektrikas. Pvz., Jei jums buvo pasakyta, kad įkrovimo stotelėje galite turėti tik 32A maitinimo liniją, tai reiškia, kad galite įdiegti tik iki 7,4 kW galios įkrovimo stotelę. Norint apskaičiuoti maksimalią galią žinant įtampą ir srovę, reikia tik padauginti srovę iš įtampos. Tokiu atveju 32A x 230 V = 7360 W arba 7,36 kW. Niekada neinstaliuokite ir nenaudokite didesnio įkrovimo prietaiso, nei nustatyta jūsų maitinimo šaltiniui, tai gali sukelti gaisrą, susižeidimus ar net mirtį.


Kaip apskaičiuoti įkrovimo greičio greitį km per valandą?

Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite sužinoti, kiek kilometrų nuvažiuojate sunaudodami 1kWh energijos. Dauguma transporto priemonių rodo šiuos parametrus prietaisų skydelyje, jums tiesiog reikia ieškoti vidutinės energijos sąnaudos ar vidutinio atstumo per 1kWh.

Tarkime, kad įkraunate 3,7 kW. Tai reiškia, kad idealiomis sąlygomis kiekvieną valandą į savo transporto priemonės akumuliatorių pridėtumėte 3,7kW, kitaip tariant, akumuliatorius gautų 3,7kwh energijos. Tarkime, kad vidutinis jūsų nuvažiuotas atstumas naudojant vieną kWh yra 6,5 km. Taigi pridėję 3,7kwh energijos į savo bateriją galėtumėte nuvažiuoti 24,05 km. Tai yra jūsų įkrovimo greitis, kilometrais per valandą. Tačiau nepamirškite, kad ši norma galioja tik sistemoje, kurioje prarandama 0% energijos. Daugelis transporto priemonėje integruotų įkroviklių praranda nuo 5% iki 15% energijos, kai konvertuoja ją iš kintamosios srovės į nuolatinę, taip pat šiek tiek energijos sunaudojama įkrovimo įrangai ir akumuliatoriams atvėsinti. Taigi, jei norite gauti realaus gyvenimiškus skaičius, turite atimti šiuos nuostolius iš įkrovimo greičio.


Papildomos funkcijos

Yra daugybė kitų dalykų, kuriuos turėtumėte apsvarstyti prieš investuodami į įkrovimo įrangą, pvz., Reikia nuotolinio valdymo pulto, nuotolinio monitoringo, laikmačio ar tam tikros rūšies užrakto. Tačiau mes nenagrinėsime informacijos apie juos, nes tai nėra svarbūs dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti, ir kiekvienas žmogus turi skirtingus poreikius. Jei jums reikia patarimo apie tokias papildomas funkcijas arba nerandate jums tinkamo prietaiso, susisiekite su mumis, mes mielai jums padėsime ir atsakysime į jūsų klausimus.